Montaż sprężyn gazowych

Jak prawidłowo zamontować sprężyny gazowe - 7 kroków do sukcesu | Poradnik montażu sprężyn gazowych

Sprężyny gazowe to niezawodne i praktyczne rozwiązanie stosowane w wielu dziedzinach, takich jak meble, drzwi czy okna. W naszym dzisiejszym wpisie przedstawimy 7 kroków, które pozwolą wam prawidłowo zamontować sprężyny gazowe i cieszyć się ich długotrwałym działaniem.

  1. Rozpocznij od zamocowania elementów mocujących na nieruchomym elemencie instalacji. Użyj odpowiednich śrub i nakrętek, aby je przymocować.
  2. Przymocuj sprężyny gazowe do zamocowanych elementów mocujących, zwracając uwagę na to, aby tłoczysko było skierowane ku dołowi. Prawidłowe ustawienie tłoczyska jest kluczowe dla trwałości sprężyny.
  3. Z drugiej strony sprężyny gazowej przymocuj drugi element mocujący.
  4. Ustaw klapę w pozycji otwartej.
  5. Zweryfikuj czy wymagany kąt otwarcia został osiągnięty. Jeśli kąt jest właściwy, przejdź do następnego kroku.
  6. Teraz, gdy kąt otwarcia jest zgodny z wymaganiami, przymocuj element mocujący do pokrywy, używając odpowiednich śrub i nakrętek.
  7. Delikatnie wykonaj kilka ruchów pokrywą zwracając uwagę na to czy sprężyna pracuje w jednej osi i czy jej praca (siła, kąt otwarcia) spełnia wymagania aplikacji.

Montaż sprężyn gazowych może być prosty, jeśli śledzisz powyższe kroki i dbasz o prawidłowe ustawienie tłoczyska. Pamiętaj, że staranne wykonanie montażu wpływa na długotrwałe i bezproblemowe działanie sprężyn gazowych.

O nas

Kompleksowe dostawy elementów dotyczące Sprężonego Powietrza, Próżni i Napędów oraz wybranych zagadnień dotyczących Automatyki

Kontakt

32-050 Skawina, ul.Piłsudskiego 39b

(048 12) 276-07-70

(048 12) 276-37-74

biuro@ea.krakow.pl