Manipulatory manualne

Manipulatory manualne

Urządzenia te dzielą się na dwie grupy:

  • trawersy do przenoszenia przedmiotów i materiałów o płaskich powierzchniach (blachy, tafle szklane,płyty kamienne, panele itp.) - o masie max. do 1000 kg
  • systemy PAL-U-LIFT do przenoszenia worków , paczek , pudeł kartonowych itp. Max. masa przenoszonych elementów do 100 kg

Trawersy mogą być wykonywane z możliwością obrotu w trzech osiach przenoszonego elementu, oraz regulacją rozstawu z sekcyjnym odłączaniem ssawek mocujących.

System PAL-U-LIFT firmy PALAMATIC (Wielka Brytania) ma zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczne jest szybkie i sprawne ręczne przemieszczanie ładunków (worków papierowych i foliowych, kartonów, puszek, beczek, pojemników itp), nie obciążając przy tym obsługującego pracownika. Jest szczególnie przydatny obecnie ze względu na ograniczenia BHP związane z max. ciężarami możliwymi do przenoszenia przez pracownika zwiększając jednocześnie wielokrotnie jego wydajność. W układach tych do napędu wykorzystuje się Dmuchawy Bocznokanałowe o mocach od 2,5 do 4 kW.

Oferujemy same urządzenia, bądź kompleksowe rozwiązania wraz z żurawiami słupowymi lub systemami torów podwieszanych .

W swoich konstrukcjach preferujemy głównie sprężone powietrze jako źródło zasilania pomp próżniowych, co zapewnia dużą niezawodność oraz prostotę instalacji i konserwacji. Istnieje również możliwość wykorzystania pomp próżniowych i napędów elektrycznych - zależnie od preferencji i potrzeb Odbiorcy.

Nasze urządzenia są wyposażone w elementy renomowanych firm takich jak: PIAB (Szwecja), VUOTOTECNICA (Włochy) czy GAST (USA), które gwarantują długą i niezawodną pracę.

W naszych rozwiązaniach kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Systemy nasze wyposażone są w układy zabezpieczające wraz z sygnalizacją alarmową. W układach wykorzystujących tylko sprężone powietrze stosujemy specjalnie opracowany przez nas system alarmu dźwiękowego.

Urządzenia są wykonywane pod konkretne potrzeby i zastosowania, zależnie od zapotrzebowania i wymagań Odbiorcy.

Firmy:

O nas

Kompleksowe dostawy elementów dotyczące Sprężonego Powietrza, Próżni i Napędów oraz wybranych zagadnień dotyczących Automatyki

Kontakt

32-050 Skawina, ul.Piłsudskiego 39b

(048 12) 276-07-70

(048 12) 276-37-74

biuro@ea.krakow.pl